Evim evim güzel evim!!!!

Yazmayalı baya zaman oldu. Ani karar verdiğim bir memleket turu yaptım ve geldim:) Gezdim gördüm eğlendim en güzeli sevdiklerimle hasret giderdim. Ama her nekadar memleketin de olsa insanın kendi evi bir başka. 15 gün kaldım ama bu sürede evimi ve evde bizi bekleyen eşimi çoook özledim. Çok şükür ki oğlumla sağsağlim evimize babamıza kavuştuk. Tatilde neler mi yaptık resimlerle anlatayım en iyisi:)

Öncelikle keyfili bir otobüs yolculuğu geçirdik oğlumla. O kadar keyifliydiki oğlum otobüsten inmek istemedi:) Biz görmeyeli otobüsler çok değişmiş eskiden "arabamızı alsak da kurtulsak şu otobüslerden" derdim. Şimdi tv izleyerek geldik.
 
oğlum muavini her gördüğünde "tahve yok mu amcaaa" deyince adamcağız bizim tarafa gelemez oldu:) yaz günü herkes su ister benim oğlum kahve:))
Eşimin babaannesinin görümcem için yaptığı havluyu paylaşmak istedim sizlerle. Kendisi 70 yaşında ve halk eğitimin kurdela nakışı kuursuna başlamış. Süperbabannemizi TEBRİK EDİYORUM. Müthiş bir yaşam enerjisi olan, hayat dolu, yorulmak nedir bilmeyen bir bayan.  
Ahh ahh acaba ben o yaşlara gelince nasıl olurum ki hiç gözüm kesmiyor inanın. Rabbim ele ayağa düşürmeden sağlıklı hayırlı imanlı bir ömür yaşamayı nasip etsin..
Eşimin ailesi ve benim ailem aynı şehirde o yüzden sıkıntı yaşamıyoruz gitmişken her iki aileyle de hasretimizi gideriyoruz. Daha sonra Ankaradaki ablama uğruyorum ve bu resimde Aşti de bana yardım eden oğlum:) Kocacığım yok ama oğlum sağolsun valiz taşıttırmadı bana:))

Ablamlarla kızılcahamama gittik. Gerçekten çok güzel bir ortamdı. Temiz ve huzurlu. Özellikle  oğlum için çok iyi oldu. Havuzdan hiç çıkmadı. Nasıl eğlendi nasıl mutlu oldu anlatamam. Resim çekmek yasaktı o nedenle havuz başında fazla fotoğrafımız yok:) Benim olduğum resimde arka planda devremülkler görünüyor.


 Bu çiçeklerde ANNELER GÜNÜ için:) geçen sene ailecek kutlamıştık. Sevgili eşim oğluma tşört yaptırmıştı ve fotoğraf albümü hazırlatmıştı. Çok güzel hediyelerdi. Bu sene ayrı olmamızdan güzel istifade etti sadece telefonda kutladı:) Oğlumda bu çiçekleri benim için topladı bahçeden.
"Sevgili eşim ve gözbebeğim oğlum; Canlarım siz benim en büyük hazinemsiniz. Siz Rabbim en güzel Hediyelerisiniz. Rabbim sizlerle nice anneler gününü güzellikler içinde yaşamamı nasip etsin.."
Dedesinin elinden mangalda et yiyen oğlum. Her gittiğimiz yerde bol bol mangal yaptık:) Mustafa mert çokseviyor mangalı.

Kumların üstünde yuvarlanan oğlum:) Hiç birşey demedim "tadını çıkar oğlum evimize gidince 4 duvarın arasına tıkılıp kalıcaz nerde böyle kum dolu bir bahçe bulucaz doyasıya oyna" dedim:) Kafasındaki kumları temizlerken dediklerime pişman oldum:):)


İşte böyle sevgili dostlar nihayet aranızdayım mutluyum ve yorgunum:) Bu arada yeni takipçilerime geri dönüşüm geç oldu kusura bakmayın...
Herkese öpücükler!!!


3 yorum:

Ilknur Olmez dedi ki...

oohh ne güzel gezmişsiniz, süper babaanneye bayıldım, bu nasıl bir azimdir :) bakalım o yaşta biz ne halde olacağız :)

Derin Bir Aşk dedi ki...

Ben de diyorum nerelere kayboldu, bırakıp gitti mi bizleri.. Meğer hayırlı bir ayrılıkmış :)) Aileni görmene, hasret gidermene, gönlünce tatil yapmana çok sevindim canım, en kısa zaman da tekrarlaman ümidiyle :)

eviminhuzuru dedi ki...

İlknurcum inşallah bizde sağlıklı sıhhatli huzurlu mutlu süper babannelerden oluruz.
derinbiraşk; Sizleri bırakıp gitmek kolaymı bilgisayarıma kavuşsamda döksem içimi diye gün saydım:)